Glimlachend denkt Ellada Kaufhold terug aan haar kindertijd, toen ze voor haar ouders niet altijd de makkelijkste autopassagier was. “Ik was nogal een ongeduldig meisje achterin. Zelfs tijdens een korte rit vroeg ik al de hele tijd: zijn we er al?” Een boek of smartphone konden haar niet rustig houden. “Ik kon niet lezen of video’s kijken, want dan werd ik wagenziek,” verklaart Kaufhold.
Tegenwoordig, als ze achter in een Audi met de VR-technologie van holoride reist, is ze van dit probleem af. De Duitse tech-startup holoride is mede opgericht door Audi. Het bedrijf tovert autoritten met behulp van virtual reality om tot belevenissen. Weg met verveling en misselijkheid. “De holoride-software past de VR-content aan de autobewegingen aan, waardoor de gamers achterin volledig opgaan in hun virtuele wereld,” vat Kaufhold de werking samen. Als Service Owner holoride bij Audi is zij verantwoordelijk voor de content. “De auto moet wel een geschikte interface hebben,” voegt ze daaraan toe. Dit geldt voor steeds meer nieuwe modellen. De benodigde uitrusting, namelijk een VR-bril en een controller, zijn direct bij holoride te bestellen of via een Duitse of Oostenrijkse Audi-dealer. In de toekomst komt deze technologie naar meer landen.
Door de autobewegingen te koppelen aan XR-technologie (een paraplubegrip voor de combinatie van VR – virtual reality – en AR – augmented reality) biedt holoride digitale avonturen voor onderweg. Bij holoride noemen ze dit elastic content, dat wil zeggen realtime bewegingsdata van de auto (sturen, versnellen, afremmen) komt overeen met de content in de VR-brillen. “Dit kan een skill game zijn, een film of zelfs leerzame content,” weet Kaufhold.