Met agenten die op rijdende auto’s springen, explosies, achtervolgingen op hoge snelheid en snel opeenvolgende scènes belooft de trailer van The Gray Man bloedstollende acties en grote namen. Dat is echter maar een deel van het verhaal. Natuurlijk draait het om entertainment, maar regisseursduo Joe en Anthony Russo benadrukt dat hun spionagethriller een volledig nieuwe interpretatie van dit filmgenre is. Neem alleen al de manier waarop Ryan Gosling, een van de hoofdrolspelers, praat en beweegt.
Ook de autokeuze zegt iets en al helemaal omdat voor auto’s in The Gray Man een belangrijke rol is weggelegd. De filmsterren rijden onder meer in volledig elektrische e-tron-modellen, waarmee Audi de innovatieve aanpak van de filmmakers kracht bij zet. Die auto’s rijden niet rond met allerlei geavanceerde wapensystemen, maar blinken uit door hun prestaties en acceleraties – kenmerken die af-fabriek al inbegrepen zijn. Audi en The Gray Man hebben elkaar gevonden in een vernieuwende aanpak. Ze spelen met de clichés over beroemde films met geheim agenten en hun auto’s. Geen mannelijke macho’s en vrouwelijke onderwerping meer, maar geëmancipeerde spionnen anno nu. Minder snel en gevaarlijk rijden, meer doordachte en verfijnde prestaties.
Australiër Steve Taylor heeft meer dan dertig jaar ervaring in de filmindustrie. Hij zorgt voor de voertuigen die in blockbusters schitteren, zoals in The Gray Man. Als ‘action vehicle supervisor’ is hij verantwoordelijk voor de naadloze integratie van de hero cars in het filmuniversum en voor een overtuigend auto-optreden in actiefilms.