De geluidsontwikkelaars proberen dit bijvoorbeeld te bewerkstelligen met het optionele Bang & Olufsen Sound System met achttien luidsprekers voor, naast, achter en boven de inzittenden. Het team werkt al aan nieuwe technologieën die de onderdompeling in het geluid in de toekomst nog indrukwekkender maken. Voor een natuurlijke beleving in het gehele interieur is het geluid van vallende regen in een muziekcompositie dan van bovenaf te horen, om maar een voorbeeld te noemen.
Zodra een autoconcept wordt vastgelegd, moeten Brummet en zijn collega’s erop alert zijn dat de akoestische randvoorwaarden gunstig uitpakken. Denk aan de positie van de luidsprekers, de plaatsing daarvan ten opzichte van de voorruit, de hoek waaronder ze gemonteerd worden, ruimte die nodig is voor andere zaken (bijvoorbeeld een head-up display op de potentiële plek van een tweeter) en de beste montageplek voor de subwoofer. Het draait allemaal om de vraag: hoe krijg je het beste geluid dat de gewenste emoties oproept?
Dit concept vormt de basis voor de geluidservaring in het interieur, maar uiteindelijk is vooral de finetuning in het Audi-soundlab doorslaggevend. Het geluid uit de achttien luidsprekers moet overal even goed zijn: op de bestuurdersstoel, passagiersstoel en achterin. Om dit te bereiken is per luidspreker nauwkeurig bepaald met welke vertraging en op welk niveau deze een specifiek signaal verstuurt, zodat het totale geluidsbeeld authentiek en naturel is met een rijke en hoogwaardige akoestiek.