Windkracht voor wereldkampioenenTopprestaties dankzij aerodynamica

In het Audi windtunnelcentrum worden niet alleen de auto's van Audi onderzocht, aan berekeningen onderworpen en geoptimaliseerd. Ook de prestaties van topsporters en de vorm van hun sportattributen zoals ski's, bobs en zwempakken, wordt er geperfectioneerd.

In de hoogste sportregionen bepalen fracties van seconden het verschil tussen winnen en verliezen. Een geoptimaliseerde stroomlijn kan net die ene honderdste seconde verschil betekenen. Daarom maken internationale sportteams gebruik van het Audi windtunnelcentrum.

145x80_Sportler_P6260041

Bobsleeën
De meetruimte als ijsbaan: het Zwitserse bobsleeteam experimenteerde in de Audi windtunnel om de ideale zitpositie van de teamleden te achterhalen en de vorm van de bob te verbeteren.

145x80_Sportler_thorbes_2

Zwemmers
Ian Thorpe, meervoudig wereldkampioen en olympisch kampioen zwemmen, optimaliseerde zijn zwempak in het Audi windtunnelcentrum. Aan de hand van een speciale opstelling zijn stromingspatronen en wervelingen geanalyseerd. Deze tests met wind komen overeen met de natuurkundige wetten die in het water gelden.

145x80_Sportler_IMG_3441

Schansspringers
De schansspringers van het Deutscher Skiverband hadden de taak om hun bewegingen te perfectioneren tijdens de afzet van de schans en de aansluitende vlucht.

145x80_Maria_Riesch.jpg

Alpineskiën
Behalve het Deutscher Skiverband waarderen ook Swiss-Ski en het Österreichischer Skiverband de ideale testomstandigheden in het Audi windtunnelcentrum. De vrouwen van het Duitse alpineskiteam ging het er vooral om de lichaamshouding te verbeteren, zodat deze aerodynamisch zo gunstig mogelijk is.

Impressies

  • 145x80_Sportler_PB220379
  • 145x80_Sportler_DSC03178
  • 145x80_Sportler_K1_20080627_215244
  • 145x80_Sportler_P6140064